Międzynarodowe znajomości.

Jak znaleźć przyjaciółkę we Francji albo narzeczonego z Hiszpanii? A może szukacie przewodnika po Londynie? To naprawdę bardzo proste. W dzisiejszym poście przedstawię dwie metody: dla zwolenników czatowania w sieci oraz dla tradycjonalistów lubiących pisać listy i pocztówki.

 Penpals

Istnieje portal, na którym można nauczyć się obcego języka (nie tylko angielskiego) a przy okazji poznać wspaniałych ludzi. Od kilku dni jestem użytkownikiem InterPals.


Profil wygląda podobnie jak na facebooku, mamy swoją galerię zdjęć, publikujemy statusy, dodajemy znajomych, uzupełniamy podstawowe informacje o sobie. Opcją dodatkową jest konieczność zaznaczenia jakim językiem się posługujemy i na jakim poziomie, oraz jakiego chcielibyśmy się ewentualnie nauczyć od użytkowników. O dziwo pisze do mnie dużo obcokrajowców, np. z Turcji, którzy uczą się polskiego dzięki portalowi, przesyłają filmiki, na których mówią po polsku i proszą o wskazówki co robią źle. Niesamowite, że ktoś podejmuje się nauki naszego chrzęszczącego języka i to z własnej woli . Jeden użytkownik z Malty miał np.  status: "Chrząszcz polish is difficult, but not impossible" :D. Oczywiście należy uważać, bo zdarzają się naciągacze i zboczeńcy, ale jest ich niewiele i można ich od razu zablokować :P.Polecam ten portal wszystkim, którzy chcą podszkolić język i znaleźć zagranicznego przyjaciela. Dodam, że na InterPals istnieje rozbudowany system wyszukiwania użytkowników do rozmowy, więc możemy wybierać z jakiego kraju ma być nasz rozmówca, w jakim wieku itd.

Postcrossing

Moje serce podbił jednak inny portal, gdzie możliwa jest tylko tradycyjna poczta, tzw. snail - mail.
Mam na myśli stronę Postcrossing (banner na dole bloga), która zrzesza kolekcjonerów pocztówek z całego świata.


Ten serwis jest już nieco bardziej złożony. Konto zakładamy tak jak na wszystkich portalach, jednak wysłanie pocztówki to już inna sprawa. Postaram się wytłumaczyć krok po kroku jak wysłać pocztówkę i jak dowiedzieć się, że dotarła do adresata.
Po zalogowaniu się klilkamy w menu po lewej stronie "Send a postcard", następnie zaznaczamy opcje "   " i "Request adress". System losuje adres osoby, do której mamy wysłać pocztówkę (nie można wybrać użytkownika, do którego chcemy napisać). Dostajemy adres odbiorcy i kod ID pocztówki. To bardzo ważne, aby umieścić go na kartce! W ten sposób gdy osoba dostanie kartkę i zarejestruje ją w systemie wpisując właśnie ID będziemy wiedzieć, że kartka dotarła. 
Jak zarejestrować pocztówkę, gdy już ją znajdziemy w naszej skrzynce? W menu klikamy "Register a postcard", tam wpisujemy ID otrzymanej pocztówki i krótką wiadomość do nadawcy. To ważne, żeby zarejestrować kartkę. Na postcrossing istnieje limit kartek, które mogą "podróżować". Na początku jest to 5 kartek, ale im więcej wyślemy tym limit jest większy. Więc gdy wyślemy 5 kartek, nie możemy wysłać kolejnej, póki chociaż jedna nie dotrze do odbiorcy.
To naprawdę świetna zabawa i niezwykła radość, gdy otwieramy skrzynkę, a w niej znajdujemy pocztówkę z Afryki. Albo gdy dostajemy życzenia urodzinowe z Portugalii ( jak np. ja :) ) I równie przyjemnie jest odczytać na mailu, że ktoś jest zachwycony naszą pocztówką i bardzo się cieszy z doklejonego znaczka, który powiększy jego ukochaną kolekcję. Poniżej możecie zobaczyć moje pocztówki i różne wersje ich ekspozycji ;) :
 
a Wy już macie swoje morze pocztówek ? :)

Brak komentarzy

Publikowanie komentarza