Liebster Blog Award.


Liebster Blog Award - nagroda przyznawana blogerom przez innych blogerów w ramach uznania za ich pracę. Przyznaje się ją blogerom o mniejszej liczbie obserwatorów, co daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody trzeba odpowiedzieć na 11 pytań postawionych przez nominującego i nominować kolejne 11 blogów, przy czym nie wolno nominować tych, którzy nominowali mnie.

Ja zostałam wyróżniona przez Simonę z bloga Pomarańczowe Love , za co jej serdecznie dziękuję! Jest to moje pierwsze wyróżnienie, więc cieszy podwójnie :).

Moje odpowiedzi na pytania Simony:
1. Czy jest jakaś tajemna moc, którą chciałabyś posiadać?
I to niejedna! Ale jeśli już miałabym wybrać, to byłaby to umiejętność teleportowania się. Podróż zawsze mi się dłuży i jest dla mnie zazwyczaj stratą czasu.
2. Czy kiedykolwiek spełniło się jakieś Twoje wielkie marzenie?
Tak! Robię co mogę, żeby na liście marzeń do spełnienia było coraz więcej tych odhaczonych ;).
3. Wierzysz w miłość na odległość?
Wierzę. Jest to możliwe, ale tylko wtedy, gdy obie strony tak samo się starają. Jeśli ludzie naprawdę się kochają, to żadna odległość im nie przeszkodzi w tworzeniu udanego związku.
4. Gdybyś kiedykolwiek miała mieszkać poza Polską jaki to byłby kraj? (jeśli już mieszkasz poza Polską alternatywny do tego kraju i Polski).
Chyba nie potrafię odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Za mało krajów odwiedziłam, żeby postawić na jeden. Uwielbiam klimat śródziemnomorski, ale kręci mnie też Skandynawia, którą mam nadzieję kiedyś zwiedzić. Myśląc racjonalnie wybrałabym na dzień dzisiejszy Niemcy, ze względu na warunki socjalne, które państwo zapewnia (ave pragmatyzm).
5. Książka lub film, który zmienił Twoje życie.
Film "Now is Good". Może nie zmienił mojego życia, ale na pewno zmienił mój sposób patrzenia na nie. Przeżyłam go bardzo, wylałam hektolitry łez i dotarło do mnie, że powiedzenie "przeżyj dzień tak, jakby miałby on być twoim ostatnim" nie jest do końca takie płytkie, jak myślałam. 
6. Czy jest piosenka, która przypomina Ci jakąś konkretną osobę lub wydarzenie?
Jest ich milion. Około. Bardzo dobrze kojarzy mi się np. Wstaję Rano, EastWest Rockers. Puszczałam ją o 5 nad ranem w radiu, kiedy prowadziłam audycję z przyjaciółmi i piłam kawę za stołem w realizatorce, spoglądając na wschód słońca. Poza tym przy tej piosence spędziłam wiele miłych poranków z ukochaną osobą. 
7. Typ sowy czy skowronka?
Sowa. Kolekcjonuję sowy i sama nią jestem. Gdy zbliża się 23:00 zaczynam sprzątać mieszkanie, piec ciasto i prowadzić debaty na temat sensu istnienia. Dzień mógłby dla mnie nie istnieć, w nocy się uczę i mam najaktywniejszy umysł.  Ale staram się to zmienić, bo bywa to uciążliwe dla osób, które muszą mnie znosić na co dzień :P.
8. Jakie wydarzenie lub wybór miało największy wpływ na to gdzie dziś jesteś?
Z pewnością była to moja matura i rekrutacja na studia. W końcu wokół studiów kręci się moje życie w Opolu.
9. Masz jakiś swój ulubiony ciuch?
Nie mam. Szybko niszczę ubrania i zazwyczaj nie zdążę się z nimi zżyć ;P.
10. Bez czego Twoje życie nie byłoby już takie same?
Bez najbliższych. Bardzo cenię sobie to, że mam do kogo się zwrócić z każdym problemem, z kim wypić poranną kawę, wyjść na spacer, ponarzekać, ugotować obiad, pogapić się bezmyślnie w telewizor, pogadać przez telefon...
11. Pytania o co zawsze sprawiają Ci ogromną trudność?
Pytania typu: Kim chciałabyś być za 10 lat? Nie mam pojęcia! Żyję dniem dzisiejszym i z doświadczenia wiem, że takie planowanie nie ma sensu. Jak widać, nie jestem ani malarką, ani weterynarzem, ani modelką, jak to planowałam 15 lat temu... ;P


No i w tym miejscu wypada mi nominować kolejne 11 blogów. Nie było łatwo, ale....

Nagrodę Liebster Blog Award przyznaję następującym blogom:

Moje pytania dla nominowanych:
1. Dokończ zdanie: Piszę bloga, bo ...
2. Co według Ciebie jest miarą sukcesu blogera?
3. Twoim spełnieniem marzeń jako blogera jest:
4. Jakie wydarzenie związane z blogowaniem wspominasz najmilej?
5. Jakie wydarzenie związane z blogowaniem wspominasz najgorzej?
6. Jaki jest Twój stosunek do hejterów?
7. Jak zaczęła się Twoja przygoda z blogowaniem? Co było dla Ciebie inspiracją?
8. Co Cię najbardziej denerwuje w blogosferze?
9. Kiedy ostatnio ktoś zrobił dla Ciebie coś miłego i co to było?
10. Gdybyś mógł/mogła zmienić w sobie jedną rzecz, co by to było?
11. Jaki jest Twój ulubiony blog i dlaczego jest to akurat "Baba za klawiaturą." ?

Oczywiście ostatnie pytanie, a dokładnie jego drugi człon potraktujcie z przymrużeniem oka ;). Wyszło dość chaotycznie, ale nie jestem dobra w takich zabawach. Pytam głównie o aspekty związane z blogowaniem, bo to mnie najbardziej interesuje. Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam!


5 komentarzy

  1. Jedenaste pytanie najlepsze! :D Cieszę się, że mogłam Ci sprawić tyle radości! I dziękuję za tyle nowych miejsc i przypomnienie o blogu Piotrka :D

    OdpowiedzUsuń
  2. A mnie zmotywowałaś tymi pytaniami. Odpowiedź się dzisiaj jeszcze pojawi. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Dziękuję za wyróżnienie, postaram się odpowiedzieć jak najszybciej :)

    OdpowiedzUsuń