Ekologiczne opakowania na prezent.Powyższe pudełeczka zostały zrobione z ... rolki po papierze toaletowym i pudełku po jajkach. Wersja ekologiczna i przyjazna dla portfela, alternatywa dla gotowych pudełeczek, które w sklepach często kosztują dość dużo jak na kawałek kolorowej tektury. 


Zaginamy rolkę po bokach do środka. Malujemy (bądź nie), ozdabiamy i gotowe. Ja użyłam wstążek przyklejonych zwykłym klejem szkolnym i farb plakatowych. Akrylowe też będą ok. Na owalnym kawałku brystolu namalowałam symbolicznie Maryję, Józefa i małego Jezuska i przykleiłam do wstążek. Takie pudełeczka nadają się do opakowania np. biżuterii lub innych drobiazgów, które nie mają fabrycznego opakowania.
Pudełko po jajkach - jeszcze mniejsza filozofia. Po prostu malujemy i przewiązujemy wstążką, możemy dodać bilecik. Ja użyłam złotej i granatowej plakatówki.

Pudełeczka mogą też posłużyć jako dekoracyjne atrapy pod Waszą choinkę :).Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Zapakowalibyście swoje prezenty w takie pudełeczka? :)4 komentarze

 1. Piękne i pomysłowe!! Idealne dla kreatywnych a dla mnie gdy cała kasę wydam na prezenty a na ozdobny papier już mi nie starczy:D

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo pomysłowe :)

  Może obserwacja za obserwację? Daj znać u mnie rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy pomysł, przypadł mi do gustu :)
  Pozdrawiam,
  https://cukierkowegotowanie.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń