Królewski Ogród Światła w Wilanowie


Na zimę ogród przy Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie zamienia się w Królewski Ogród Światła. Żywe kwiaty, żywopłoty i woda w fontannach zostają zastąpione tysiącami kolorowych migających lampek. Odbywa się także pokaz świetlny przy akompaniamencie muzyki klasycznej. I choć wydawałoby się że muzyka klasyczna to trochę nudziarstwo, to osoby odwiedzające wystawę podrygiwały mimowolnie w jej rytm, sama też zatoczyłam kilka kółek, taki był klimat!

Na wystawie można zobaczyć gigantyczne kwiaty i owady, przez co można poczuć się trochę jak Alicja w Krainie Czarów. Są też akcenty świąteczne, a także nawiązujące do historii Pałacu. Jest pięknie, naprawdę warto się tam wybrać! Zdjęcia oczywiście nie oddają klimatu, ale myślę, że są niezłą zachętą do tego, by skusić się na wycieczkę do Wilanowa i zobaczyć to wszystko na żywo.
Aż ciężko uwierzyć, że to zdjęcie! Wygląda to jak budynek rysowany w komputerze, a tymczasem to Pałac oświetlony metodą mappingu. Było mnóstwo różnych animacji, ale ta podobała mi się najbardziej. Pokazy mappingu odbywają się tylko w weekendy. Jeśli chcecie poznać godziny otwarcia wystawy i ceny biletów, odsyłam was na stronę internetową Pałacu

Byliście już na takiej wystawie? A może dopiero się wybieracie? :-)


Brak komentarzy

Publikowanie komentarza