DIY: Bileciki do prezentów last minute


Świąteczne prezenty to trudny temat. Wszyscy lubimy je dawać bliskim i oczywiście sami cieszymy się z tych, które oni przygotowali dla nas. Jednak z prezentami wiąże się nierzadko wiele stresu, nerwów i mnóstwo czasu spędzonego na zakupach. I kiedy już udaje nam się wyjść z opresji, wszystkie prezenty kupione, wtedy dopada nas jeszcze jedna zmora - pakowanie. Zazwyczaj pamiętamy o kupieniu świątecznego papieru, taśma klejąca zawsze gdzieś leży na dnie szuflady, natomiast nie wiem ja wy, ale ja zawsze zapominam o bilecikach i kleję i wycinam coś na szybko. 

Przygotowałam dla was kilka patentów na bileciki do prezentów własnej roboty, niektóre możecie zrobić od razu, bo zapewne macie wszystkie materiały w domu. Inne wymagają wcześniejszych zakupów, ale są szybkie i proste w przygotowaniu, a na pewno będą fajniejsze niż kupne gotowce. Zapraszam na post, w którym przekonacie się, że naprawdę niewiele trzeba, aby uzyskać fajny efekt, który zaskoczy waszych bliskich.Z własnym rysunkiem

Nie trzeba być artystą, żeby stworzyć coś fajnego. Wystarczy trochę wyobraźni i kolorowe mazaki. Spójrzcie na moje rysunki - są banalne, na przykład takie choinkowe lampki - kilka kresek i ciekawy bilecik gotowy. A kto wie, może przy okazji odkryjecie w sobie nową pasję? Rysowanie naprawdę wciąga! To zdecydowanie ekspresowa wersja bilecików, ale kto powiedział, że gorsza? ;-)


Świąteczne klamerki

To trochę wersja dla leniwych, ale mimo wszystko bardziej spektakularna niż gotowy bilecik. Takie spinacze znajdziecie w każdym hipermarkecie, czy np. w kwiaciarniach. Moje choineczki kupiłam w Tigerze i w tym roku właśnie one przyozdobią prezenty dla moich bliskich. Jednak nie wykorzystam ich typowo do bilecików, ale jako dodatek zdobiący prezenty.bileciki eko

To propozycja dla fanów minimalizmu i natury. Wystarczy kawałek jutowego sznurka i gałązka rozmarynu, żeby stworzyć śliczny i pachnący bilecik. Genialne w swojej prostocie!


Akrylowe pomponiki

Akrylowe pomponiki kupicie np. w supermarkecie na dziale papierniczym. Ja kupiłam je w Auchan, leżały gdzieś między papierem kolorowym a zeszytami. Pomponiki najlepiej przykleić klejem na gorąco.  


Z brokatem

Kawałek brokatowego papieru dodaje fajnego blasku zwykłej kartce. Ekspresowo możemy wyciąć ciekawy kształt - może to być coś abstrakcyjnego, lub klasyczna gwiazda czy choinka. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Przyklejamy i gotowe!

A wy w jaki sposób oznaczacie prezenty gwiazdkowe? Macie swój ulubiony patent? 


Brak komentarzy

Publikowanie komentarza