Niebanalne dekoracje na stół wigilijny

co zrobić z żurawiny

Uwielbiam dekorować dom na Święta. Zwykle wtedy do akcji wkracza złoty spray i wszelkiego rodzaju gałązki, szyszki, orzechy. W tym roku postanowiłam wymyślić coś oryginalnego także na wigilijny stół. Przedstawiam wam moje propozycje na dekoracje świąteczne w klimacie DIY.

świąteczne dekoracje na stół

Suszony liść pomalowany złotą farbą akrylową (można też użyć sprayu). Do tego kawałek rafii i biała serwetka - dekoracja w minimalistycznym stylu gotowa.


Choinka z serwetki - u mnie wersja z serwetką papierową i bombkami z żurawiny, ale można w ten sposób złożyć także serwetkę materiałową. Tutorial pokazujący, jak złożyć w ten sposób serwetkę, znajdziecie tutaj.


Wianek z żurawiny można zrobić na dwa sposoby. Powyżej żurawinę nawlekłam na drucik florystyczny, a następnie przykleiłam do papierowego okręgu klejem na gorąco, żeby umocnić konstrukcję. W ten sam sposób umocowałam na wianku etykietkę z imieniem gościa i kokardkę z brokatowego papieru. Natomiast poniżej możecie zobaczyć wianek złożony z brzozowych gałązek, rozmarynu i żurawiny, wszystko umocowane mocną nicią i klejem na gorąco. Ozdobą świątecznego stołu mogą też być bileciki z imionami gości, w prostym stylu. Z grubszego papieru wycinamy prostokąt, zginamy na pół i dekorujemy - prościzna. Ja przykleiłam klejem na gorąco gałązkę bukszpanu, nad kaligrafią muszę jeszcze popracować ;-).Na koniec propozycja trochę mniej konwencjonalna - papierowa podkładka na sztućce, którą zrobicie w 5 minut. Wystarczy wyciąć z ozdobnego papieru choinkę i na środku wykonać dwa równoległe nacięcia.


A Wy jak lubicie dekorować świąteczny stół?


Brak komentarzy

Publikowanie komentarza