Prawdziwa sztuka użytkowa - artystyczne skarpetki


Sztuka użytkowa to chyba jedna z tych rzeczy, które tak pociągają mnie w grafice. Dzięki pracy projektantów możemy uczynić swoje otoczenie nie tylko bardziej funkcjonalnym, ale i piękniejszym. Choć wielu może wydać się to dziwne i niepraktyczne, zwykle wybierając przedmioty codziennego użytku kieruję się przede wszystkim ich estetyką. Mam takiego bzika i już :).


Mimo codziennej pracy w technice digitalowej, absolutnie ubóstwiam klasyczne malarstwo, a w mojej biblioteczce znajdziecie albumy poświęcone znanym artystom (na ten moment moim faworytem jest Hieronim Bosch!). W związku z tym, gdy odkryłam kolekcję skarpetek ze znanymi malarzami od Many Mornings wiedziałam, że muszę je mieć! Jeśli macie wśród swoich znajomych grafików lub po prostu miłośników sztuki, to jest to zdecydowanie super opcja na prezent. W tych skarpetkach urzeka mnie też fakt, że skarpetki w jednej parze są różne - na jednej widnieje wizerunek malarza, a na drugiej motywy z jego dzieł, zresztą zobaczcie sami wszystkie artystyczne skarpetki


Moimi zdecydowanymi faworytami są skarpetki Feel Frida, przedstawiające oczywiście Fridę Kahlo, barwną malarkę z Meksyku. Mają przepiękne kolory, a do tego wpisują się w dżunglowe trendy.

A jaki jest Wasz typ? :)
Post powstał we współpracy z marką Many Mornings

Brak komentarzy

Publikowanie komentarza